bodrum kompozit pergola
Bodrum Kompozit Pergola
22 Mart 2017
karo deck fiyatları
Karo Deck Fiyatları
14 Nisan 2017
garantili karo deck

garantili karo deck

Garantili Karo Deck

Garantili karo deck ister iç mekan isterde dış mekanlar olsun zemin kaplamaların sunduğumuz ve satış sonrasında garantisini vermiş olduğumuz bir üründür. Havuz kenarları, bahçe yolları, bahçeler, kış bahçeleri, verandalar, teraslar, kamelyalar, saunalar, banyolar, küvet kenarları, oteller, restoranlar, cafeler gibi bir çok iç ve dış mekanda sizlerin hizmetine sunduğumuz  karo deck ürünlerimiz son teknoloji üretim teknikleri ile üretilmektedir ve uzun yıllar soruncuzca kullanılabilmektedir. Hem dayanıklı hemde uzun ömürlü olan bu zemin kaplama malzemesi yıpranmaya ve dış etkenlere karşı dayanıklı olmasının yanında ayrıca kullanıldığı alanlara estetik bir görüntü katılmasına yardımcı olmaktadır. Garantili karo deck ürününde adı geçen deck kelimesinin aslında anlamı İngilizce olarak güverte anlamına gelmektedir. Herkesin daha önce görmüş olabileceği üzere gemilerin yada teknelerin açık olan güvertelerinin zeminlerinde bir ahşap zemin kaplama malzemesi kullanılmaktadır ancak günümüzde bu malzemenin kullanım alanları çok genişlemiş ve birçok farkı alanda ve yerde kullanımına başlanmıştır. Bu ürünler özel ve dayanıklı egzotik ağaçlardan üretilmektedir, özel ve dayanıklı ağaçlardan üretilen garantili karo deck malzemeleri hem doğal ahşaplardan üretilebilir hemde doğal ahşap zemin kaplama malzemelerine göre çok daha dayanıklı olan ahşap polimer karışımı olarak ta üretilebilir. Doğal ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemeleri su, tuz, rutubet, aşırı soğuk yada aşırı soğuk hava, yağmur ve rüzgar gibi dış etkenlere karşı dayanıklı değildir, zaman içerisinde bu dış etkenlere maruz kalan ahşap garantili karo deck zemin kaplama ürünleri yıpranır, aşınır, renk solması başlar ve içerden çürümeye başlayabilir. O nedenle doğal ahşap zemin kaplama malzemelerinin periyodik olarak çeşitli ahşap koruma ve bakım ürünleri ile bakımının yapılması gerekmektedir. Ancak kompozit garantili deck zemin kaplama ürünlerinde rüzgar, su, yağmur, rutubet, aşırı sıcaklık yada aşırı soğuk gibi dış etkenlerden dolayı her hangi bir aşınma, yıpranma, renk solması yada çürüme gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Bu tip plastik karışımlı garantili karo deck zemin kaplama ürünleri sahip oldukları polimer yapı sayesinde çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler olarak üretilmektedir.

Doğal ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemeleri su, tuz, rutubet, aşırı soğuk yada aşırı soğuk hava, yağmur ve rüzgar gibi dış etkenlere karşı dayanıklı değildir, zaman içerisinde bu dış etkenlere maruz kalan ahşap garantili karo deck zemin kaplama ürünleri yıpranır, aşınır, renk solması başlar ve içerden çürümeye başlayabilir. O nedenle doğal ahşap zemin kaplama malzemelerinin periyodik olarak çeşitli ahşap koruma ve bakım ürünleri ile bakımının yapılması gerekmektedir. Ancak kompozit garantili karo deck zemin kaplama ürünlerinde rüzgar, su, yağmur, rutubet, aşırı sıcaklık yada aşırı soğuk gibi dış etkenlerden dolayı her hangi bir aşınma, yıpranma, renk solması yada çürüme gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Bu tip plastik karışımlı garantili karo deck zemin kaplama ürünleri sahip oldukları polimer yapı sayesinde çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler olarak üretilmektedir. Bu tip polimer karışımlı ürünlerin dış etkenlere karşı dayanıklı olmaları nedeniyle her hangi bir özel koruma veya bakım ürünleri ile koruma ya da bakım yapılmalarına gerek yoktur. Kompozit garantili karo deck zemin kaplama ürünleri için tek yapılması gereken çok basit bir şekilde su ile yapılan temizliktir. Polimer karışımlı olan bu ürünler bakım ve onarım gerekmeksizin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde estetik görünümlerini kaybetmeden kullanılabilir. Ahşap garantili karo deck zemin kaplama ürünleri daha öncede belirttiğimiz gibi belli başlı egzotik dayanıklı ağaçlardan üretilmektedir, iroko, merbau, ovenkol, ipe gibi ağaçları bunlar arasında sayabiliriz. Bu tür ağaçlar modüler sistemler kullanılarak istenilen ebatlarda kesilerek zemin kaplama malzemeleri haline getirilirler. Modüler sistem ile üretilen garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin bazı ölçüleri 50 x 50 cm, 40 x 40 cm ve 30 x 30 cm dir ancak istenilmesi halinde farkı boyutlarda da ahşap garantili karo deck üretimi yapılabilir. Ortaya çıkan bu ahşap zemin kaplama malzemesi sahip olduğu yapısı sayesinde geçirgen bir yapıya sahiptir ve bu nedenle kaydırmazlık özelliğine sahiptir. Havuz kenarları gibi su ile teması çok olan ve bu nedenle kaygan olan zeminlerde ahşap garantili karo deck zemin malzemeleri sayesinde kayma ve düşme korkusu yaşamadan güvenle yürüyebilmeniz mümkün olmaktadır. Garantili karo deck zemin kaplama malzemelerini istenilen alana ya da yere montajı yapılmadan önce alt kısımlarına bir ızgara sistemi döşenmelidir. Bu ızgara sistemi sayesinde suyun hızlı ve verimli bir şekilde tahliye edilmesi sağlanır. Alt kısma döşenen bu ızgara sisteminin suya dayanıklı paslanmaz bir maddeden yapılması çok önemlidir. Bu sistemde decking aparatları kullanılmaktadır bu aparatlar galvanizli yada plastikten üretilmiş malzemelerdir.

Karo Deck Çeşitleri Nelerdir?

Karo deck ürünün meydana geldiği malzeme cinsine ve üretim yapılma yöntemine göre birkaç farkı çeşidi bulunmaktadır. Bu yöntemler ve çeşitlerden bahsetmemiz gerekir ise;
• Ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemeleri çeşitli sıcak iklim ağaç türlerinden üretilmektedir, bu ağaçlar arasında olan iroko, merbau, ovenkol, ipe yada teak gibi ağaç türlerini sayabiliriz.
• Garantili karo deck ahşap ürünü kullanılan ağaç malzemenin ısıl işleme tabi tutularak üretilmesi ile ortaya çıkmaktadır.
• Garantili karo deck üretiminde kullanılan bir başka yöntem petrol ürünü ile polimerin bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan plastikten yapılmasıdır.
• Bir başka zemin kaplama yöntemi de kullanılan ağaç malzemenin emprenye edilmesi ile ortaya çıkmaktadır.
• Ahşap garantili karo deck malzemeleri üretiminde daha çok sıcak ülkelerde yani Brezilya ve Doğu Asya ülkelerinden ithal edilen ağaç türleri kullanımaktadır ancak emprenye edilmiş larex yada ısıl işlem görmüş , ladin, meşe , kestane, çam gibi ağaç malzemelerde istenildiği taktirde karo deck malzeme imalatında kullanılabilir.

Garantili karo deck zemin malzemelerinin montajları birkaç farkı yöntem ile yapılabilir. Bunlar arasında mastikli karo deck uygulamasını, aparatlı deck uygulamasını ve karo deck uygulamasını sayabiliriz. Karo deck uygulaması: Ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemesinin montajında kullanılan bu yöntemde ağaç malzeme karo şeklinde üretilir ve bu şekilde hazırlanır. Uygulanan bu montaj yöntemi çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir daha çok küçük alanlardaki ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin montajlarında kullanılan bir yöntemdir. Ancak bu yöntemin bir avantajı vardır o da bakımı kolay olan bir montaj türü olmasıdır. Aparatlı karo deck uygulaması: ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin başka bir montaj yöntemi de aparatlı karo deck yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan ağaç malzeme uzun boylarda kesilir ve bu şekilde zemine monte edilir. Montaj sırasında alt kısımlarda karkas kullanılır, ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemesi de bu şekilde zemine monte edilmiş olur. Bu montaj türünde birkaç tane dikkat edilmesi gereken püf noktası vardır. Montaj sırasında alt kısma koyulan karkasın yeteri kadar sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Ayrıca kullanılan aralıklar yani karkasın sıklık oranı da çok önemlidir. Bu tip montajlar sırasında kullanılan aparatların paslanmaz olması en az seçilen zemin kaplama malzemesinin kalitesi kadar önemlidir.
Mastikli karo deck uygulaması:
Bu montaj yöntemi aslında daha çok estetik ve görsellik açısından daha çok zenginlik katılması gereken yerlerde tercih edilen bir montaj türüdür. Bu montaj yönteminde kullanılan garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin marbeu, ipe, iroko veya teak ağaçlarından üretilmiş olması tercih edilir. Mastikli karo deck uygulaması diğer zemin kaplama montaj yöntemlerine nazaran uygulaması daha zor olan bir yöntemdir. Ancak avantajları da bulunmaktadır, bu yöntemle montajı yapılan ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin dış etkenlere karşı olan dayanıklılıkları daha yüksek seviyede olmaktadır.

Garantili Karo Deck Temizlik ve Bakım

Garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin bazıları pediyodik bakımlara ihtiyaç duyarlar bazıları ise bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılabilir. Ahşap garantili karo deck zemin kaplama malzemeleri ahşaptan üretildiği için bakım ve korumaları aslında ahşapla aynıdır. Ahşap malzemeler rüzgar, nem, yağmur, aşırı sıcaklık yada aşırı soğuk havalara karşı dayanıklı değillerdir ve zaman içerisinde bu dış etkenlerden dolayı zarar görürler, zamanla aşınma, yıpranma, renk solması yada çürüme gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu problemleri engellemek için çeşitli ahşap koruma ve bakım ürünleri ile düzenli olarak bakım ve koruma işlemlerine tabi tutulmaları gerekmektedir. Herhangi bir bakım görmeyen ahşap garantili karo deck zemin kaplama ürünleri kısa zamanda yıpranır ve renklerini kaybederler. Ancak üretim sırasında içerisinde polimer madde bulunan kompozit karo deck ürünler rüzgar, yağmur, nem, sıcaklık yada soğukluk gibi dış etkenlerden zarar görmezler o nedenle kompozit garantili karo zemin kaplama malzemelerinin düzenli bakım yada koruma uygulamalarına ihtiyaçları yoktur, zaman içerisinde bu malzemelerde yıpranma, aşınma, renk solması yada çürüme gibi olumsuzluklar ortaya çıkmaz, bu tip malzemeleri sadece çok kısa bir temizlik yaparak uzun yıllar boyunca deforme yada renk kaybı yaşamadan ilk günkü gibi estetik ve göze hoş gelen bir görünümde kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca kompozit garantili karo deck zemin kaplama malzemelerinin her hangi bir bakım yada koruma uygulamasına ihtiyaç duymamaları sebebi ile yıllık bakım masrafları da çok daha azdır, bu nedenle ahşap karo deck zemin kaplama malzemelerine göre bir maliyet avantajları bulunmaktadır. İlk başta kompozit garantili karo deck zemin kaplama malzemeleri pahalı olarak gözükse bile dediğimiz gibi zaman içerisinde düzenli bakım yada korumaya ihtiyaç duymamaları nedeniyle çok az yıllık maliyete sahiptirler.

Piyasada garantili karo deck satışı ve montajı yapan bir çok farklı firma bulunmaktadır, bu noktada seçeceğiniz ürünün kalitesi kadar hizmet alacağınız firmanında kalitesi önemlidir. Garantili deck satışı yapan bir firmanın sizi doğru ürüne yönlendirmesi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun çözümü sizlere sunması çok önemlidir. Sektöründe oldukça tecrübeli olan firmamız sizler için en uygun ürünü tespit eder ve bu ürüne uygun en doğru montaj yöntemi ile  zemin kaplama malzemelerinizin montajını yapıp onları sizlerin kullanıma sunar. Montaj detayları için karo deck ürün özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat