Bodrum Plastik Deck
7 Ocak 2017
marina deck
Marina Deck
18 Şubat 2017

kompozit deck

KOMPOZİT DECK

kompozit deck

kompozit deck zemin kaplama

Son yılların en çok tercih edilen ürünü Kompozit Deck, son teknoloji kullanılarak üretilen mühendislik harikası denen bir yapı malzemesidir. Yenilikçi ve çevre dostu plastik ahşap deck, dış mekan ve ıslak mekanlara doğal bir güzellik ve estetik katmaktadır.Öncelikle Kompozit Deck nedir ve nasıl üretilir sorularını yanıtlayalım. Plastik deck, ahşap ve plastiğin karıştırılarak ekstrüzyon metodu ile şekillendirilmesi ile elde edilir. Yapısında % 60 ahşap, % 40 polimer bulunmaktadır. Oldukça dayanıklıdır. Ahşabın doğal görünümü ve plastiğin dayanıklılığı bir araya gelerek ahşap plastik deck denilen malzeme oluşmuştur.Kompozit natürel deck  malzemesinin bu kadar çok tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Bunları sayacak olursak başta neme, suya, ısıya ve güneş ışınlarıuna karşı dayanıklı olduğundan bahsetmek gerekir. Genellikle ıslak zeminlerde örneğin havuz kenarlarında tercih edilen yer döşemesidir. Çünkü  ultrashield deck malzemesi çürüme, genleşme, koku yapmaz. Renk ve dokusunda bozulma olmaz. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Natürel Deck zeminlerde kayganlık yoktur. Kıymık oluşumu yoktur. Bu yüzden ıslak zeminde kayıp düşme gibi, kıymık batması gibi sorunlara yol açmaz.

Kompozit Deck malzemesi antibakteriyeldir.

Mantar, kurt, böcek barındırmaz. Küflenmez. Bu tür oluşumları önlemek için herhangi bir bakıma ve önleme gerek yoktur.Kompozit Deck montajı oldukça basittir. Çivi, vida gibi malzemelere gerek olmadan kurulumu yapılmaktadır. Bu da yuvasından çıkan çivilerin batması gibi bir sorun yaşamamayı garantiler. Kompozit Deck montajının kolay olması iş yerlerinde tercih edilmesinin başka bir nedenidir. Hızlı kurulum olanağı iş kaybına neden olmaz.Boya, cila gibi yıllık bakım uygulamaları gerektirmez. Kompozit Deck bakımı oldukça basittir ve zaman almaz. Yılda bir kez özel çelik fırça ile fırçalamak yeterlidir. Toz ve kir barındırmadığı için temizliği de oldukça kolaydır. Yıkamak ve silmek yeterlidir.

Açık alanlarda ahşap kullanmak zordur. Her ne kadar suya dayanıklı ahşaplar üretilse de zamanla eskimeler, bozulmalar, kırılmalar meydana gelir, renkler orjinal’ liğini kaybeder. Kompozit Deck bu yönden çok daha elverişlidir. Ahşabın doğal ve sıcak görünümünü veren ancak ahşaptan çok daha kullanışlı bir malzemedir. Kompozit Deck bakım gerektirmezken ahşap deck sürekli bakım ister. Bu yüzden son yıllarda ahşap deck kullanımının önüne geçmiştir. Kompozit Deck geliştirilmiş uygulama yöntemleri ile çok hızlı bir şekilde daha düşük maliyetle üretilmektedir. Bu da uygun fiyat garantisi getirmektedir. Yıllık bakım masrafı olmadığı da düşünülünce oldukça hesaplı bir malzemedir.

Kompozit Deck malzemesinde zaman geçtikçe deforme olmadığını belirtmiştik. Ebatları her zaman ki gibi stabil, görüntüsü ilk gün ki gibidir. Aşınma, kırılma, çürüme gibi olumsuzluklar Kompozit Deck uygulamalarında yaşanmamaktadır. Belki de tercih edilmesinde ki en önemli öğelerden biri de çevre dostu bir ürün olmasıdır. Kompozit Deck üretiminde mobilya ve kereste yapımından artan ahşap lifleri ve talaş kullanıldığı için ağaç kesilmesini gerektirmez. Ormanların giderek azaldığı bu dönemde bu oldukça önemli bir unsurdur. Peki Kompozit Deck nerelerde ve ne amaçla kullanılır? Kullanım alanları açık hava mekanları, bahçe, teras, havuz, plaj, restoran ve cafelerin açık mekanları, alışveriş merkezlerinin açık alanlarıdır. Bu mekanlarda yer döşemesi, duvar cephe kaplaması, pergola, kamelya, bank, çiçeklik gibi bahçe aksesuarları olarak kullanılmaktadır. Açık mekanlarda bu gibi ihtiyaçları Kompozit Deck kullanarak tasarlamakla hem doğal ve şık bir görünüm ortaya çıkar hem de uyumlu bir tarz yaratmış olursunuz.

Kompozit natürel deck malzemesinin ahşap rengi ve dokusu ile açık mekanların yeşil bitki örtüsünün bütünlüğünü ve uyumunu yakalamak ortama zenginlik katmaktadır. Sıcak ve doğal görünümü ile dikkat çekmektedir. Kompozit Deck istenirse boyanabilir. Ancak doğal renk ve dokusu daha çok tercih edilmektedir. İyi bir boya tutuculuğu bulunmaktadır. Antibakteriyel ve antialerjiktir. Bu yüzden uygulandığı ortamlarda hiçbir zararlı etkiye neden olmaz. Leke tutmaz. Geri dönüşümü olan doğa dostu bir üründür.

Kompozit Deck çeşitlerimiz:

Euro deck 138×22,5×2800, sert ahşap lifi ve polimer malzeme birleşimidir. İçeriğinde ayrıca antibakteriyel katkılar, boya ve güneş ışınlarına karşı ultraviyole koruyucular bulunmaktadır. Mantar, bakteri ve küf barındırmaz. Kullanım alanları açık ve ıslak mekanlarda yer döşemesi, cephe duvar kaplaması, havuz kenarları ve bahçe mobilyalarıdır. Az bakım gerektirir. Temizliği oldukça basittir. Sabunlu su ile silmek yeterli olmaktadır. Kimyasal çözücüler kullanılmaması gerekir. Bakım için çelik fırça ile fırçalamak yeterli olmaktadır. Bu da ancak silme ile çıkmayan mangal kömürü ya da sigara izleri olduğunda yüzeyine zarar vermeden yapılmalıdır. Euro kompozit deck, suya, neme dayanıklı, çürüme yapmayan ve yosun tutmayan bir malzemedir. Yüzde yüz geri dönüşümlüdür. Montajı da oldukça kolaydır. Kısa sürede monte edilebilir.
UltraSheild kompozit deck  ahşap ve polimer karışımıdır. Çözülme, kıymık oluşumu, küflenme ve çürüme yapmaz ve bakım gerektirmez. Hızlı ve kolay monte edilir. Özel kilitli sistemi ile hareket edemez. Yüzeyinde su birikintisi yapmaz. Altta direnaj görevi gören plastik karkas bulunmaktadır. Böylelikle su altına akarak gider. Montaj için çivi, vida gibi araçlar gerektirmez. Kendiniz kolaylıkla monte edebilirsiniz. Özel kilit sistemi ile farklı tasarımlarda monte etmeniz mümkündür. % yüz çevre dostu bir malzemedir. Geri dönüşümü vardır. Son teknolojik sistemlerle üretilmekte olan üst düzey ürünüdür.

Ultrashield Kompozit Deck malzemesi açık ve ıslak mekanlarda yer döşemesi, cephe duvar kaplaması, havuz kenarları ve bahçe mobilyaları olarak kullanılır. Kompozit Deck malzemesinin standart üretimlerinin dışında istenilen ebatlarda da özel üretimleri yapılmaktadır. Tamamen müşterinin ihtiyacına göre istenen renk ve ebatlarda üretim yapıyoruz. Elensan Enerji olarak  Deck üretimimizde Teak, Merbau, Iroko, Kestane ve bambu ağaçlarının talaş ve liflerini kullanmaktayız. Bu ağaçların özellikleri dayanıklı olmalarıdır. Karo veya istenilen ebatlarda üretim yapmaktayız. Ultrashield deck tabanının altında bulunan ızgaralar yüzeyde su birikmemesini ve hızlı bir şekilde süzülmesini sağlıyor. Açık mekanlarda ve kapalı mekan ıslak zeminlerinde güvenle kullanılabilen Deck malzemesinin bir özelliği de sökülüp taşınılabilmesidir. Taşınma durumlarında Kompozit Deck malzemenizi de yanınızda götürebilir yeni mekanlarınız da kullanabilirsiniz. Bu da ürünün tercih sebeplerinden olup özgür kullanım imkanı vermektedir.

Elensan Enerji olarak 2011 yılından bu yana Kompozit Deck üretiminde son teknolojik sistemler kullanarak işinin ehli profesyonel hizmetler veren mühendislerimiz ile faaliyet gösteriyoruz. Tüm Türkiye’ ye ve Avrupa’ ya Deck imal ediyoruz. Malzeme tedariğinden üretime, paketlemeden teslimata en iyi hizmeti vermenin çabası ve gururu içinde işimizi yapıyoruz. Natürel deck imalatında tamamen organik ahşap kullanmaktayız. Doğal kaynakları tüketmeden çevreci bir bilinç ve tutumla Kompozit Deck üretimi yapıyoruz. Üretimde suyu kapalı sistem ile kullanarak atık ortaya çıkarmıyoruz, çevreyi kirletmiyoruz.  Plastik Deck malzememiz % 100 geri dönüşümlüdür.

Bahçelerinizi, işyerlerinizin açık mekan kısımlarını Kompozit Deck malzemesi kullanarak modern ve farklı bir ortama çevirebilirsiniz. Bahçe duvar kaplamalarından merdivenlerine, yer döşemelerinden pergolasına, kamelyasından bahçe mobilyalarına, saksı ve tüm bahçe aksesuarlarına kadar Kompozit Deck malzemesini güvenle kullanabilirsiniz. Birbirini tamamlayan ve doğal bir şıklık imkanı sağlayan deck malzemesine uygun fiyatlarımızdan yararlanarak sahip olabilirsiniz. Ustaya gerek duymadan montajını kısa sürede kendiniz yapabilir, sağlıklı ve zevkli dış mekanlar yaratabilirsiniz. Kafe, restoran ya da otel işletmecisi iseniz Natürel Deck malzemesini mutlaka tercih etmelisiniz. Özellikle açık ve kapalı yüzme havuzlarının kenarlarında, yer döşemelerinde, sauna, hamam ve banyolarda güvenle kullanabilir, bakım masrafı ile uğraşmadan rahat edebilirsiniz. Yazlık evlerinizi kış boyu boş bırakıyor, ilgilenme fırsatı bulamıyorsanız, bahçelerinizde Kompozit Deck kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede yazın yazlığınıza geldiğinizde bahçe döşemelerinizi, bahçe mobilya ve aksesuarlarınızı, bahçe duvar kaplamalarınızı, kamelya ve pergolanızı, çiçekliklerinizi bıraktığınız gibi temiz ve sağlam bulabilirsiniz. Kompozit Deck her türlü dış etkiye, neme, yağmura, rüzgara oldukça yüksek direnç göstermektedir. Özellikle rengini koruyarak solmadan, lekelenmeden kendini yeni göstermektedir.

İnşaat ve yapı sektöründe, peyzaj yapı malzemelerinin başında Kompozit Deck malzemesi gelmektedir. Son yılların hem çok tercih edilen hem de mimarlar tarafından önerilen bir üründür. Bir ortama hem kalite hem güzellik hem sağlamlık katmak önemlidir. Bu üç özelliğe uygun fiyat ile sahip olmak ise mükemmelliktir. Kompozit Deck malzemesi mekanlarda mükemmelliği yaratıyor ve çevresine yansıtıyor. Üstelik bir kere sahip olunca taşınma durumlarında da sizinle birlikte yeni mekanınıza gelebiliyor. Az bakımla ilk gün ki görünümünü ve sağlamlığını koruyor. 10 yıl garantili Kompozit Deck ürünlerimiz sorunsuz bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Sizde açık mekanlarınızda Kompozit Deck şıklığını ve kalitesini yaratmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.plastikahsapdeck.com adresinden Kompozit Deck ürünlerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilir, tercih ettiğiniz ve ihtiyacınız olan ürünleri seçebilirsiniz. Plastik deck siparişleriniz için 545 207 80 81 – 0216 591 00 37 numaralı telefonlardan bizi arayarak ya da info@plastikahsapdeck.com internet adresine mail göndererek bize ulaşabilirsiniz. Ultrashield deck üretimi ve dağıtımı konusunda deneyimlerimiz ve profesyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet vermekten gurur ve mutluluk duymaktayız. Estetik açıdan dikkat çeken, şıklığı ve modernliği yansıtan mekanlara imzamızı atmaktan ayrı bir mutluluk ve gurur duyuyoruz, natürel deck ürünlerimizle sizin de mekanlarınıza doğal bir güzellik katmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat