kompozit ahşap karo deck
Kompozit Ahşap Karo Deck
14 Nisan 2017
Plastik Karo Deck Görseli - Newtech Wood
Plastik Karo Deck
15 Nisan 2017
kompozit-karo-deck

kompozit-karo-deck

Kompozit Karo Deck

Kompozit karo deck fiyatları zemin kaplama ürünleri farklı iki ham maddenin bir araya getirilerek karışım haline getirilmesi ile ortaya çıkar. Bu ürünü oluştururken plastik türevi ürünler ile ahşap ham maddenin bazı üretim süreçleri ile bir araya getirilir ve sonuç olarak çok daha sağlam ve çok daha dayanıklı yeni nesil Ultrashield karo deck ürünü ortaya çıkmaktadır. Bu ürün çok daha masrafsız bir üründür aynı zamanda da çok daha uzun ömürlüdür. Aslında kompozit karo deck ürünü dünya çapında uluslar arası pazarlarda uzun yıllardır bir çok alanda kullanılmakta ve kullanılan yerlerde estetik, dayanıklı ve uzun ömürlü çözümler ortaya koymaktadır. Fakat ülkemizde bu ürünün kullanımın yaygınlaşması daha yeni yeni ortaya çıkmaktadır ancak gün çektikçe karo deck ürünün kullanım alanı yaygınlaşmakta ve zamanla daha çok tercih edilen bir zemin kaplama ürünü haline gelmektedir. Bilindiği üzere bu tip zemin kaplama malzemeleri hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilir ve tercih edilebilir. Ancak ister iç mekanlarda olsun ister de dış mekanlarda olsun doğal ahşap zemin kaplama zamanla dış etkenlere maruz kalır bunlar rutubet, su, yağmur, düşük yada yüksek sıcaklık, rüzgar gibi etkenler olabilir ve bu durumda doğal ahşap zemin kaplama ürünleri bundan olumsuz yönde etkilenir. Ancak kompozit karo deck ürünleri sahip oldukları polimer yapı sayesinde çok dayanıklı bir ürün olarak hizmet verir.

Kompozit Karo Deck Teras

kompozit-karo-deck-teras

İster dış mekanda olsun ister de dış mekanda kompozit karo deck zemin döşeme malzemeleri bundan etkilenmezler ve doğal ahşap zemin döşeme malzemeleri gibi her hangi bir aşınma, yıpranma, renk solması gibi sorunlara neden olmazlar. Bu nedenle kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri doğal ahşap zemin kaplama ürünlerine göre çok daha uzun yıllar ilk günkü estetik ve göze hoş gelen görüntülerini muhafaza ederler. Ayrıca doğal ahşap zemin kaplama malzemelerinde meydana gelebilecek olan bir başka sıkıntı da ürünlerin zaman içinde çürüme, küflenme ya da kıymıklanma problemidir. Özellikle küflenme ve çürüme sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Ancak kompozit karo deck zemin kaplama ürünlerinde böyle bir problemle karşılaşmazsınız, dış etkenlere karşı dayanıklı olan yapısı sayesinde çürüme yada küflenme gibi sorunlara neden olmaz, aynı zamanda doğal ahşap zemin kaplama malzemelerinde meydana gelebilecek olan bu çürüme ve küflenmeye karşıda bu ürünleri sürekli olarak bakım ve koruma altında tutmak gerekir, bu hem ekstra bir maliyete hem de ekstra bir zaman kaybına neden olacaktır, bu açından da kompozit karo deck ürünler sizi hem ekstra maliyetten hem de daha çok zaman alan periyodik bakım ve koruma işlemlerinden sizi kurtarır. Böylece doğal ahşap zemin kaplama malzemeleri için harcayacağınız yıllık bakım ve koruma masrafları da cebinize kalır.

Kompozit Karo Deck Ürününün Avantajları

 • Kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri her hangi bir bakım yada koruma işlemine ihtiyaç duymaz.
 • Bakım ve koruma işlemlerine ihtiyaç duymadığı için bakım ve koruma maliyetlerinden sizi kurtarır ve bahçeler, verandalar, teraslar, havuz kenarları gibi yerler için daha az maliyetli çözümler sunar.
 • Kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri geri dönüşüme uygundur, ömürlerini tamamladıktan sonra tekrar geri dönüşüme girebilir ve tekrar bu üründen faydalanılabilir.
 • Kompozit karo deck ürünü doğal ahşap zemin kaplama ürünlerine göre çok daha fazla çevre dostu bir üründür, yapımı için doğadan her hangi bir ağaç kesimi gerekmez, ahşap kompozit ürünler ağaç kesilerek değil kullanılan ağaçların talaşlarının marangozhanelerden toplanılmasıyla yapılır.
 • Bu ürünler su geçirmezler ve sudan etkilenmezler, aynı zamanda güneş ışınlarından yani UV ışınlarından da etkilenmezler. Dayanıklı bir yapıya sahip olan kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri yosun tutmaz, çevre dostu ürünlerdir.
 • Sudan etkilenmemesi ve yosun tutmaması nedeniyle kaydırmazlık özelliğine sahiplerdir, bu nedenle kayarak düşme korkusu yaşamadan rahatlık ve güvenle yürüyebilmenizi sağlarlar.
 • Doğal ahşap zemin kaplama malzemelerine göre çok daha kolay bir montajı vardır, kompozit karo deck hızlı ve kolay bir şekilde sorunsuz olarak montaj edilebilir.
 • Boya yada vernik gibi bir uygulamaya ihtiyaç duymaz ancak eğer istenir ise kompozit karo deck zemin kaplama malzemesinin boyanmasında yada verniklenmesinde bir sakınca yoktur.
 • Dış etkenlerden etkilenmediği ve ürün geçirgenliği olmadığı için içerisine kir, mikrop yada küf gibi maddeler giremez ve bu nedenle kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri hijyenik açıdan sağlıklı ürünlerdir.

Kompozit Karo Deck Uygulama Aşamaları Nelerdir?

 • Öncelikle kompozit karo deck zemin kaplama yapılacak olan yerde yada mekanda bir ön keşif yapılarak o alana en uygun olan ürünün hangisi olacağının tespiti yapılır, bu noktada firma olarak hem uygulamanın yapılacağı yeri inceleyip bir yanda da müşterilerimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda onlar için en uygun kompozit karo deck modelini tespit ediyoruz.
 • Müşteri talepleri ve kullanım alanlarına göre seçilen en uygun zemin kaplama ürününden sonra uygulamanın yapılacağı zeminde nasıl bir montajlama yönteminin kullanılacağı bu yöntemin ne kadar sürede tamamlanacağı gibi konularda bir plan hazırlıyor ve müşterilerimizi bu konuda bilgilendiriyoruz daha sonra da zeminde bir keşif yapıp kompozit karo deck zemin kaplama malzemesinin montajlama işlemine başlıyoruz.
 • Malzemenin zemine montajı sağlıklı ve düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra uzman ekibimiz tarafından gerekli kontroller yapılır ve kompozit karo deck zemin kaplama ürünü kullanıma açılır.
 • Montajı kolay olan bu zemin kaplama malzemesinde uygulama yapılacak olan zeminin düz olması montajı kolaylaştıran bir unsurdur.

Kompozit Karo Deck ve UV Işınları

Kompozit karo deck ürünü güneş ışınlarına karşı dayanıklı bir malzemedir, uv ışınlarına karşı arttırılmış bir korumaya sahiptir böylelikle zararlı güneş ışınlarından korunmuş olur. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması nedeniyle diğer doğal ahşap zemin kaplama ürünlerinde meydana gelen renk solması problemi kompozit karo deck zemin kaplama ürününde ortaya çıkmaz.

Kompozit Karo Deck Mantar ve Küf Koruması

Kompozit karo deck zemin kaplama malzemesi içerdiği mantar ve küf engelleyici maddeler sayesinde bu tip mantar ve küf oluşumlarına izin vermez böylelikle hijyenik bir kullanıma imkan tanıyarak sağlık açısından da endişe edilmeden kullanılmayı sağlar. Ayrıca eğer istenilirse kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri boyanabilir ancak buna gerek yoktur çünkü polimer ürünler rutubete dirençli bir malzemedir, bu şekilde üretilmektedir o nedenle bu ürünleri boyamak ya da verniklemek zorunda değilsiniz ayrıca eğer kompozit karo deck zemin kaplama ürünleri boyanır ise maalesef garanti kapsamından çıkar ve ürünün garantisi ortadan kalkar. Daha önce de belirttiğimiz gibi kompozit karo deck zemin kaplama malzemesinin montajı oldukça basit bir işlemdir. Ahşap malzeme için kullanılan aletlere benzer aletler kullanılarak kesilebilir, delinebilir ve üzerine vida atılabilir

Kompozit Karo Deck Pahalı Bir Ürün müdür?  

Kompozit karo deck zemin kaplama malzemesi aslında pahalı bir ürün değildir, ilk başta pahalı gibi gelse bile diğer doğal ahşap zemin kaplama malzemeleri için zorunlu olan bakım ve koruma işlemlerin bu üründe yoktur o nedenle ürünün yıllık maliyeti çok daha avantajlı bir hale gelmektedir. Düşük bakım maliyeti sayesinde masrafı doğal ahşap zemin kaplama ürünlerine göre çok daha ekonomik bir üründür. Karo deck zemin kaplama ürününün montajı bittikten sonra tek yapmanız gereken birkaç tane kolay temizleme prosedürünü yerine getirmektir bu sayede bu ürünü yıllarca sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kompozit karo deck kullanım alanları;

Bahçeler, bahçe yolları, iskeleler, verandalar, plajlar, marinalar, havuz kenarları, parklar, kamelyalar, yürüyüş yolları, kış bahçeleri, banyolar, saunalar, hamamlar,restoranlar, cafeler,oteller,  gibi bir çok farklı alanda kompozit karo deck zemin kaplama ürünü kullanılabilir. Piyasada çok sayıda kompozit karo satışı ve montajı yapan firma bulunmaktadır, ancak bu noktada doğru firmayı seçmek çok önemlidir. Firmamız sahip olduğu tecrübe ve alanında uzman çalışan kadrosu ile rakipleri göre ön plana çıkmakta ve tercih edilen bir firma haline gelmiş bulunmaktadır. Satılan zemin kaplama ürünü kadar o malzemenin montajının da nasıl ve hangi kalitede bir işçilik ile yapıldığı da çok önemlidir, satın aldığınız zemin kaplama ürünü ne kadar kaliteli olursa olsun eğer yapılan montaj işçiliği iyi değilse ilerde problemler yaşayabilir ve ürününüzü ağız tadı ile kullanmazsınız. Özellikle montaj sırasında suyun tahliye edilmesi için parçalar arasında yeterli tahliye aralıkları bırakılması çok büyük önem taşımaktadır bu uygulama eğer doğru yapılmazsa ilerde su tahliyesinde problemler ortaya çıkacaktır. İstediğinize ve taleplerinize uygun karo deck seçimi konusunda sizlere yardımcı olan firmamız sattığı kompozit karo zemin kaplama ürünlerinin kalitesi için her zaman garanti vermektedir. Uzman montaj ekibimiz sayesinde zemin kaplama malzemesinin montajını sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz ve ilerde meydane gelebilecek olan her hangi bir olumsuzluk yada problemde sizlere en kısa zamanda yardımcı olmak için da hazırlıklıyız. Bu nedenle hem sattığımız ürünlerin arkasında duruyor hemde satış sonrası verdiğimiz destek hizmeti içinde elimizden geleni yapmayı garanti ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat