Plastik Deck
22 Şubat 2017
Soğuğa Dayanıklı Deck
22 Şubat 2017
iklim koşullarından etklenmeyen decj

Sıcağa Dayanıklı Deck

SICAĞA DAYANIKLI DECK

sıcağa dayanıklı deck

Sıcağa Dayanıklı Deck

Son yılların en çok tercih edilen cephe kaplaması, zemin döşemesi ve bahçe aksesuarlarında kullanılan kompozit deck ürünler birçok avantaja sahiptir. Neme, yağmura, soğuğa ve sıcağa dayanıklı deck ürünlerin yapı ve inşaat sektöründe ki talepleri hızla artmaktadır. Özellikle yazların uzun ve oldukça sıcak geçtiği Güney ve Ege Sahillerinde yazlık ve iş yeri açık mekanlarında sıcağa dayanıklı deck ihtiyacı oldukça fazladır. Güneşin zararlı etkilerine karşı oldukça dayanıklı olan kompozit deck ürünler bu konuda ihtiyacı karşılamakta aynı zamanda da şık ve modern görünümleri ile dikkat çekmektedirler. Ahşap ve polimer malzemelerin karışımından elde edilen kompozit deck ürünler ahşabın doğal yapısını, dokusunu ve rengini yansıtırken plastiğin sağlamlığı ve esnekliğine sahiptir. Bu da kullanım aşamasında hem görsel hem de ergonomik açıdan olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Kompozit deck malzemesi neden dış etkilere ve sıcağa dayanıklı deck malzemedir?

Kompozit deckler % 60 ahşap lifi ve % 40 polimer malzemelerden meydana gelmektedir. Normal ağaç ağır iklim koşullarına ve dış etkilere zamanla yenik düşmektedir. Kompozit deck üretimi sırasında kullanılan ekstrüzyon tekniği ve polimer malzemelerinde katkısı ile yüksek yoğunluk ve mukavemet kazanmaktadır. Bu özellikler ile kompozit deck ürünleri bünyesinde suyu ve nemi barındırmazken, küflenme yapmaz, böcek, mantar ve bakteri barındırmaz. En önemlisi soğuğa ve sıcağa dayanıklı deck ürünlerin başında gelir. Böylelikle her iklim kuşağında sağlıklı ve ergonomik bir kullanım sağlar. Aşırı ısıya ve güneş ışınlarına maruz kalmasında dahi ilk gün ki özelliklerini korumakta, zarar görmemektedir. Bu da sıcak iklimlerde sıcağa dayanıklı deck özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Yazlık bölgelerde açık alanlarda, bahçe, teras, balkonlarda, yüzme havuzu kenarlarında, iş yeri açık alanlarında, sitelerin ortak kullanım alanlarında, alış veriş merkezlerinin açık alanlarında, cafe, restoran ve otellerde sıcağa dayanıklı deck malzemeler güvenle kullanılmaktadır.

Sıcağa dayanıklı deck ürünler, üretim aşamasında özel koruyucular ile kaplandıkları için hem güneşin zararlı ışınlarından korunmaktadırlar hem de suyun, nemin deck içine ulaşımını engellemektedirler. Ayrıca böceklenme ve kurtlanma olmamakta ve küf merkeze ulaşamamaktadır. Bu koruyucu tabaka sayesinde renklerinde solma olmamaktadır. Bu yüzden sıcak bölgelerde ve ıslak zeminlerde sıcağa dayanıklı deck kullanımı tercih edilmektedir. Ultrashield deck malzemelerin bakımı da yok denecek kadar azdır. Masrafsız bir bakım ve uzun yıllar kullanım ile mühendislik harikası yenilikçi bir yapı malzemesidir. Montaj konusunda da belli bir ustalığa gerek duyulmamaktadır. Herkesin kolayca monte edebileceği özellikte olup hızlı bir şekilde montajı yapılabilmektedir. Paketinden montaja hazır bir şekilde çıkmakta ve özel bağlantı aparatları ile kolayca monte edilmektedir. Sıcağa dayanıklı deck ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır. Leke tutmaz ve toz barındırmaz özelliği bulunmaktadır. Tazyikli su ile yıkamak yeterlidir. Çay, kahve, şarap ve benzeri lekeler kolaylıkla silinebilmekte ve orijinal yapısı korunabilmektedir.

Firmamız 2010 yılından bu yana piyasada ki en uzun ömürlü ve sıcağa dayanıklı deck üretimi yapmaktadır. NewTechWood® markası altında UltraShield birinci sınıf deck üretim, pazarlama ve dağıtımı ile kaliteyi ayağınıza getiriyoruz.

Sıcağa dayanıklı deck UltraShield ürünlerimiz yüksek yoğunluktaki polietilenin gücünü plastik ve tahta ununu, polimer koruyucu kalkanı ile birleştirerek elde edilmiş oldukça sağlam bir üründür. Sıcağa dayanıklı deck ürünümüz plastik ve ahşap unundan meydana gelmiştir ve çekirdek kısmının her tarafı koruyucu kalkanla kaplanmıştır. Böylelikle dış etkiler ürünün çekirdeğine etki edememekte ve sağlamlığını korumasına neden olmaktadır. Sıcağa dayanıklı deck ürünü % 100 geri dönüşümlüdür. Çevreye zararlı kimyasal madde içermez. Üretim aşamasında kullanılan su kapalı sistem çalıştığı için dışarıya atık yapılmamaktadır. Ahşap rengi normal olarak solmaktadır. Kompozit deck ürünlerde koruma kalkanı sayesinde renk solması önlenmektedir. Ayrıca bu koruma kalkanı sayesinde nem ve küf olayları yaşanmamaktadır. Normal ahşap decklerde suyun ahşabın merkezine ulaşması engellenemez. Sıcağa dayanıklı deck ürünlerde ise koruma tabakası sayesinde nem ve ıslaklık yüzeyde kalarak çekirdeğe ulaşamaz.

Kompozit sıcağa dayanıklı deck ürünlerde koruma hem yüzeyde hem de çekirdekte olduğu için kazınmaya, çizilmeye, lekenmeye ve güneş ışınlarına karşı direnç vardır. Normal ahşap decklerde ve yüzey korumalı kompozitlerde bu tür olumsuzluklar yaşanmaktadır. Ancak ikili koruma ile sıcağa dayanıklı deck ürünler leke, küf, çizik, leke barındırmazlar. Sıcağa dayanıklı deck ürünlerde koruma tabakasında ileri seviyede mühendislik seviyesi olan malzemeler kullanılmaktadır. Bu olmadığı durumlarda küf yüzeyde durmamakta ve alt kısımlara işlemektedir. Bu da içte şişme, çökme ve parçalanma olmaktadır. Sıcağa dayanıklı deck kompozit ürünlerde ise nem ve küf yüzeyde kalır, merkeze ulaşamaz. Yüzeyi silmekle sorun ortadan kalkmış olur. Piyasada bulunan bazı ürünlerde rutubet koruma tabakasını da kırmaktadır. Bizim ürettiğimiz kompozit ürünlerde koruma kaplaması döşemenin tüm etrafını sardığı için güneş ışınları, nem, su, böcek ve bakteriler çekirdek kısmına ulaşamamaktadır. Çekirdeğin etrafı polimer koruyucu ile çevrilidir. Bu yüzden çürüme, çatlama, kırılma olayları yaşanmamaktadır. Lekelenme, renk solması, çizik ve kıymıklanma kesinlikle yaşanmamaktadır.

Sıcağa dayanıklı deck ürünlerimiz bu şekilde güçlü yapısı ile bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bakım masrafı olmadığı gibi 10 yıl garantilidir. Sıcağa dayanıklı deck kompozit ürünlerimiz için http://www.deckingmarket.com adresini inceleyebilir, siparişinizi kolaylıkla verebilirsiniz. Standart ebatlarda ki ürünlerimizi tercih edebileceğiniz gibi özel sipariş de verebilirsiniz. İhtiyacınız olan Sıcağa dayanıklı deck ürünleri istediğiniz ebatlarda üretebiliyor, hızlı bir şekilde teslimatını yapıyoruz. Deck kaplama ürünlerini sadece sıcak iklimli bölgelerde değil her iklim de kullanmak mümkündür. Çünkü sadece sıcak değil soğuğa karşı da dayanıklıdır. Yağmur, kar, nem kompozit ürünlerimize olumsuz etki etmemektedir.

Kompozit ürünlerimiz açık alanlarda olduğu kadar iç mekanlarda da tercih edilmektedir. Özellikle ıslak zeminlerde neme ve suya karşı dirençli olması ve görsel açıdan güzel olması nedeniyle büyük ilgi görmektedir. Hamam, banyo ve sauna ortamlarında oldukça kullanışlı olan Sıcağa dayanıklı deck ürünler ile hem mekanlarınızı modern şık ortamlara çevirebilir ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kompozit Sıcağa dayanıklı deck ürünleri nerelerde hangi amaçla kullanılır? Öncelikle tüm iklim şartlarında açık hava alanlarında yer döşemesi, duvar kaplaması, çit ve korkuluk, pergola, kamelya, bahçe mobilyası ve aksesuarları olarak kullanılmaktadır. Sıcağa dayanıklı deck ürünleri dış mekan yer döşemesi olarak tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri kaydırmaz zemin olmasıdır. Böylelikle havuz kenarı başta olmak üzere bahçelerinizde, cafe, restoran, otel gibi iş yerlerinizde, site ortak alanlarında, alışveriş merkezlerinde kullanabilirsiniz. Kolay montaj özellikleri nedeni ile iş kaybına neden olmaz ve kısa sürede kurulumu gerçekleştirilir. Çivi batması gibi, kayıp düşmek gibi, kıymık batması gibi kazalara neden olmamaktadır.

Duvar kaplaması olarak kullanılan Sıcağa dayanıklı deck ürünleri nemin yapıya işlemesini dolayısıyla küflenmeyi ortadan kaldırır. İzolasyonludur. Sıcağa ve soğuğa karşı binayı korur. Farklı renk ve ebatlarda tercih edilerek duvarlarda yepyeni tasarımlar yaratmaya ve modern bir hava katmaya elverişlidir. Güneş ışınlarına karşı dirençlidir. Binalara doğal bir güzellik katar. Sıcağa dayanıklı deck ürünleri çit ve korkuluk uygulamaları oldukça kullanışlıdır. Suya, neme, güneş ışınlarının zararlı etkilerine, mantar, küf ve bakteri oluşumuna, böceklenmeye karşı dirençlidir. Farklı renk ve boyutlarda binalara, bahçelere doğal bir bütünlük katar. Ahşabın doğal yapısı ile bahçenizin yeşil doğasının uyumu ile şık mekanlara sahip olmanızı sağlar. Leke tutmaz, kolay temizlenir ve bakım gerektirmez. Diğer sıcağa dayanıklı deck ürünler gibi 10 yıl garantilidir. Farklı tasarımlarda kullanmak için idealdir. Sıcağa dayanıklı deck pergolalar ihtiyaç duyulan bahçelerde görsel açıdan tam bir bütünleyicidir. Güneşten korunmak için veya farklı amaçlarda hem dayanıklı hem de görsellik açısından en uygun peyzaj malzemesidir. Küflenme, kıymıklanma, çürüme oluşturmaz. Farklı ebatlar ve renklerde hazır parçalar halinde bulunsa da özel siparişler ile istenilen ebatlarda üretimi yapılmaktadır. Dilenirse üstü açılır kapanır yapılabilmekte ya da sarmaşık ile hoş bir görünüm sağlanmaktadır.

Sıcağa dayanıklı deck bahçe aksesuarları başında saksılar gelmektedir. İster bahçelerin çevrelerini boydan boya ya da bölmeli olarak kullanılabilen, küfe, neme, çürümeye ve sıcak soğuk hava koşullarına dayanıklı saksıları tercih edebilirsiniz. Yer döşemelerine monte edilir ve tabanındaki drenaj sistemi ile suyu süzerek yok eder. Çamur ve su birikintileri oluşturmaz. Balkon kenarlarına konabilir. Aynı şekilde aşağıya su akıtmaz. Çatlama, kırılma, çizilme yaşanmaz. Leke tutmaz, bakım gerektirmez. İstenirse kapalı mekanlarda tekerlekli taşınma sistemi ile kullanılabilir. Böylelikle yer değiştirmekte sorun olmaz. Sıcağa dayanıklı deck saksı ürünleri küçük bitkilerden büyük ağaç türlerine kadar tüm bitkiler için uygundur. İstediğiniz ebatlarda sipariş verebilirsiniz. İklim koşullarından etkilenmeyen deck ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve ürün çeşitlerimizi görmek için http://www.deckingmarket.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uygun fiyat garantisi ile uzun ömürlü sıcağa dayanıklı deck ürünlerine sahip olmak bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Elensan Sanayi olarak siz değerli müşterilerimize en kalite hizmeti vermekten mutluluk duymaktayız. Sıcağa dayanıklı deck ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için  545 207 80 81 – 0216 591 00 37 numaralı telefonları arayarak ya da info@deckingmarket.com internet adresine mail göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat